Trudno, będzie bez wielu zdjęć. Nie mam ich prawie w ogóle, choć to wcale nie znaczy, że nic się u mnie nie dzieje. Wręcz przeciwnie - praca wre, a że nie jestem zawodowym fotografem, to wiadomo - pozostaje słowo.

Jestem po wyprawie kawałek na północ, kawałek na południe. Krajobraz w zasadzie bardzo podobny do tego, co już było na zdjęciach. Z ciekawostek natomiast - mam za sobą pierwszą podróż pojazdem typu wschodnim - jechałam w plackarcie. Otóż dla wszystkich niezorientowanych - wagon dla 50 osób, w zasadzie można by powiedzieć,że typu kuszetkowego. No, ale mnie akurat przypadło w udziale łóżko na górze (o szerokości mojego lewego uda;)) zaraz przy drzwiach do toalety. Kilka razy otworzyłam oczy, kiedy ktoś przechodząc spoglądał na mnie. Coś pięknego:)
Są też kioski dworcowe, w których można śmiało zakupić (z niższych półek): szczoteczkę i pastę do zębów, mydło, kapcie, grzebień, bardzo dużo słodyczy oraz (na półkach wyższych) - różne rodzaje alkoholi:) Moja podróż odbywała się najpierw w trybie nocnym, potem dziennym - w każdą stronę po 11 godzin. Nic to w porównaniu z kilkoma dobami, jakie można spędzić w takim oto pociągu - np. jadąc do Moskwy czy do Brześcia (tego graniczącego już z nami).
Dzisiaj nam lekko przymroziło. Rano zadzwoniła do mnie mama jednej uczennicy i powiedziała, że zajęć nie będzie, bo dość zimno - minus 29. A po południu bardzo szybkim krokiem poszłam do pracy, gdzie mi powiedzieli, że tak zimno pod koniec listopada dawno tu nie było. Nie wiem tylko, czy czekać jeszcze z zakupem odpowiedniej narzuty wierzchniej - puchawik czy szuba??:)

Wczoraj byłam po raz drugi w moim życiu na meczu hokeja. Nasi przegrali, ale podobało mi się. Już wiem, jak dojechać do tego kompleksu sportowego, więc może jeszcze uda mi się zobaczyć jakąś wygraną.
Postępy w rosyjskim jakieś są - np. kupiłam sobie sama już bilet kolejowy, wiem o której i skąd odjeżdża autobus do Pietropawłowska - tam jadę na koncert - i takie tam... Ale porażek ciągle więcej...Dobrze, że bliskie mi są słowa Augustyna - Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. I niech tak zostanie;)
что нам ветеp да на это ответит...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz